Ристе Ристески ја објави својата трета студиска песна со наслов „Како ли се она зове“ заедно со видеозапис на својот официјален YouTube канал. Зад новата песна како автор на музиката и аранжманот се потпишува Павле Радуловиќ, додека текстот го напиша Гордана Гвозденовиќ. Екранизацијата и овој пат и беше доверена на...
Џин Греј почнува да развива неверојатни моќи кои ја претвораат во Мрачниот Феникс...
Бритни Спирс неодамна излезе од психијатриска установа...
Познатото трио Jonas Brothers се враќа на голема врата. Покрај албумот Happiness Begins и најавата за светска турнеја, браќата ги изненадија своите обожаватели и со документарецот Chasing Happiness....
Кога сите мистериозно ќе исчезнат од нивниот град, тинејџерите од Вест Хем мора да создадат ново општество за да преживеат...
Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во Македонија, која во моментов е вистинска европска концертна велесила. После Lenny Kravitz, Sting и Eros Ramazzotti, во Скопје доаѓа еден од најголемите mainstream артисти на светот на сите времиња, човекот со...
Три силни експлозии одекнаа при снимањето на најновиот, 25. филм за Џејмс Бонд, во коишто повредени се неколку членови од филмската екипа и има материјална штета. Инцидентот се случил при тест на специјалните ефекти со експлозии во Пајнвуд студиото во Бакингемшир, а поради тоа, снимањето е целосно прекинато, јавија британски...
Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена, па многумина ги изненади со својата одлука. Имено, таа претходната година се омажи за Филип Живојонивиќ со кого неодамна го доби синот Александар. Пријовиќ по породувањето се врати на музичката сцена и неодамна ја издаде песната „Непоновљиво“. Иако претходно под песните се потпишуваше како Александра...
Game of Thrones заврши, но впечатоците сè уште не стивнуваат. Порталот „Брајт сајд“  објави листа на глумците кои најмногу заработија од неа вкупно. Листата изгледа вака: 15. Натали Емануел (Мисандеи) – милион долари; 14. Алфи Ален (Теон Грејџој) – два милиона долари; 13. Конлет Хил (Варyс) – два милиона долари; 12. Гвендолин Кристи (Бриен...
Место во 21 часот, како што беше најавено, концертот на светскиот музичар Стинг на Градскиот стадион утревечер, ќе започне во 22 часот. Поради настапот на Вардар на фајнл-фор турнирот во Келн и тоа што македонскиот шампион во ракомет ќе игра во финалето од Лигата на шампионите, организаторот, Авалон продукција го...