72-годишен маж од Неготино починал во водите на Преспанското Езеро. Како што информира МВР, вчера во 11.05 часот во Полициската станица Ресен, од Здравствен дом Ресен било пријавено дека во водите на Преспанското Езеро, кај автокампот-Крани, има починато лице. Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека Ѓ.Д.(72)...
72-годишен маж од Неготино починал во водите на Преспанското Езеро. Како што информира МВР, вчера во 11.05 часот во Полициската станица Ресен, од Здравствен дом Ресен било пријавено дека во водите на Преспанското Езеро, кај автокампот „Крани“, има починато лице. Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека Ѓ....
Вистинска драма се одвивала во Кавадарци синоќа кога кавадарчанец со остар предмет му нанел убодна рана на сограѓанин.
Израелец бил приведне во Охрид поради кражба. Како што информира полицијата, вчера во 22.45 часот бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Охрид М.Ф.(40) од Израел, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“. Известен е јавен обвинител. Текстот Израелец приведен во Охрид поради кражба е превземен од...
Во 09.15 часот на крстосница од улиците „Филип Втори“ и „Гоце Делчев“ во селото Кривогаштани, прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 59-годишниот Т.К. од селото и мотоцикл „Јујинг“ без регистарски ознаки, управуван од 17-годишниот Ф.Н. од селото Свето Митрани,...
17-годишно момче е повредено во сообраќајна несреќа во Прилепско. Според полицијата, вчера во 9.15 часот на крстосница од улиците „Филип Втори“ и „Гоце Делчев“ во с.Кривогаштани, Прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од Т.К.(59) од село Кривогаштани и мотоцикл „јујинг“ без регистарски...
17-годишно момче е повредено во сообраќајна несреќа во Прилепско. Според полицијата, вчера во 9.15 часот на крстосницата од улиците Филип Втори и Гоце Делчев во с. Кривогаштани, Прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од Т. К. (59) од село Кривогаштани и мотоцикл...
Петмина се приведени ноќеска во Тетово поради поседување марихуана. Како што информира полицијата, на улица „113“ во Тетово околу 1.30 часот лишени од слобода се:Р.Б.(53), Б.К.(27), Н.К.(42), Ш.И.(27) и 17-годишно лице од Тетово, кај кои е пронајдена марихуана. Текстот Петмина приведени во Тетово поради поседување марихуана е превземен...
Полицијата привела 15-годишно момче од Гостивар кај кого е пронајдена марихуана. Како што соопшти МВР, околу 1.30 часот при претрес на куќа на улица „Боге Велјановски“ во Гостивар, во која престојувал 15-годишен гостиварец, пронајдена е марихуана. Малолетникот е лишен е од слобода за понатамошна постапка. Текстот Приведено 15 -годишно момче кај...
Полицијата привела 15-годишно момче од Гостивар кај кого е пронајдена марихуана. Како што соопшти МВР, околу 1.30 часот при претрес на куќа на улицата Боге Велјановски во Гостивар, во која престојувал 15-годишен гостиварец, пронајдена е марихуана. Малолетникот е лишен е од слобода за понатамошна постапка. Текстот Приведено 15-годишно момче кај кого...