Гонзало Игуаин се врати во Јувентус после позајмицата која ја помина во Челзи. Игуаин тренира со Јувентус, но клубот не сака да го задржи, додека тој се порача дека ќе се бори за своето место во тимот. Денес на социјалните мрежи се појави едно интересно видео од тренингот на „старата дама“...
Рафаел Надал во финалето на Вимблдон, навивал за Новак Ѓоковиќ, барем така тврди неговиот чичко Тони Надал. Стариот Надал образложи дека тенисерот од Мајорка, навивал за Новак Ѓоковиќ, со цел Федерер да не победи и дополнително да ја зголеми предноста со Гренд слем трофеи. „Во интерес на Рафа е Ѓоковиќ дапобедува...
Новиот напаѓач на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, напиша материјал за платформата „Плејерс Трибјун“. 21-годишниот српски репрезентативец ова лето се пресели на „Сантијаго Бернабеу“ од Ајнтрахт, а „кралевите“ за неговиот потпис платија околу 70 милиони евра. „Понекогаш мислам дека така сум роден. Секој има талент во животот, и мислам дека тоа...
Себастијан Фетел ќе го изгуби статусот на број 1 во Ферари по новата грешка, што ја направи за ГН на Велика Британија, изјави поранешниот пилот во Формула 1, Ралф Шумахер.
Мауро Икарди повеќе нема да го носи дресот на Интер, тоа е одлука на клупското раководство на чело со тренерот Антонио Конте. Интер денес отпатува на азиската турнеа и во наредните неколку недели „нероаѕурите“ ги очекуваат неколку интересни пријателски натпревари. Помеѓу патниците во Сингапур не беше Мауро Икарди кој претходно ги...
Новиот менаџер на Челзи, Френк Лампард е свесен дека тимот не може да се засили во летниот преоден рок, но верува дека ќе има успешна сезона со актуелниот состав. Како што е познато, Челзи има забрана од ФИФА за регистрација на нови фудбалери, па Лампард ќе мора да работи со...
„КОНАМИ“ објави дека со Јувентус потпишал ексклузивен договор според кој италијанскиот шампион ќе се појави исклучиво во новата верзија на ПЕС. Ова значи дека ФИФА 2020 нема да смее да ги користи името, грбот, стадионот и дресовите на италијанскиот шампион такво право ќе има само ПЕС. Но од „ЕА Спортс“...
За голем број фудбалери е сон еден ден да заиграат за Барселона, но постојат и такви кои жалат што тоа им се случило во кариерата. Еден од нив е белорускиот фудбалер Александар Хлеб кој на изненадување на многумина летото 2008 година потпиша за Барселона. Хлеб во Барселона пристигнао д Арсенал...
ФФМ потврди дека ТВ Арена Спорт ги доби правата за натпреварите од Првата МФЛ, а ќе ги реализира во соработка со МТВ каде исто така ќе се пренесуваат избраните мечеви.
Конференцијата која ја одржа Синиша Михајловиќ во саботата погоди многумина, а посебно едно дете од Монца. Михајловиќ во саботата соопшти дека боледува од леукемија и дека пред него е најтешкиот животен натпревар, а 10 годишното момче Мирко одлучи да му испрати писмо. Мирко исто така има леукемија и место јули како...