Наоми Кембел на Инстаграм сподели фотографија која настана „зад сцена“ за време на снимање на фотосесија за Британски Вог. 49- годишната манекенка во Кенија имаше фотосесија, па сподели фотографија на која таа е целосно гола.“Долго време ми требаше да се чувствувам добро во моето тело – тоа е нешто...
Најголема слабост на Каролина Гочева се внуките, Инес која има три години и седумгодишната Луција. Пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографии од одморот со внуките, на грчкиот остров Родос.   Каролина со радост сподели момент кога Инес и Луција јаваат магаренца во гратчето Линдос.   Инес и Луција се...
Пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ вчера го прослави, својот 46 роденден. На фолк ѕвездата и пристигнаа честитки од сите страни на светот, а една од најомилените пристигна од нејзината ќерка Анастасија Ражњатовиќ. Наследничката на Цеца се огласи на инстаграм, објавувајќи заедничка фотографија со нејзината мајка и напиша порака со следната содржина....
Српскиот магазин „Курир“ објави видео на кое Јелена Карлеуша го напаѓа нивниот фоторепортер, Владимир Шпоровиќ. Карлеуша се налути бидејќи ја снимал додека го посетувала гробот на нејзината мајка, а потоа следуваше и снимката на која пејачката се заканува, го дави го плука и го пцуе фотографот.   Карлеуша физички се...
Позната српска пејачка Јелена Карлеуша вчеравечер била фотографирана како излегува од ресторан во 2 часот по полноќ во друштво на непознат маж. Пејачката се забавувала цела вечер, а била облечена во ултра кратко сино здолниште кое го искомбинирала со сребрени обетки. Иако нејзиниот сопруг Душко во моментов е во...
Српската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ, денеска полни 46 години, а оваа година првпат нема да го прославува својот роденден. Таа за српските медиуми откри дека наместо голема забава, ќе прослави скромно со семејството и пријателите. Јас во принцип секогаш ги славам родендените. Годинава решив да не славам оти онака,...
Елена Ристеска, која во изминатите години се соочи со неколку тешки животни предизвици, како загубата на родителот и разводот, реши со своите обожаватели да сподели една мисла од многуте мудрости на Платон, со која им порача дека треба да се сакаат себеси. Преголемата слобода не е ништо друго освен...
Северина Којиќ последните неколку месеци работеше на откривање на тоа кој и го хакирал телефонот и компјутерот од кои се украдени нејзините порно фотографии, кои зимава завршија на сите насловни страници. Станува збор за компромитирачки фотографии на кои пејачката лежи гола во кревет и во купатило. Таа истрага успешно...
Актерката Едит Гонзалес, на домашната публика позната по бројните улоги во мексиканските сапуници како што се „Саломе“, „И богатите плачат“, „Дона Барбара“, почина во 54 година од животот. Пред три години и е дијагностицирана рак на јајници, но за жал не ја победи тешка болест. Веста дека починала ја...
Хрватската пејачка Северина Којиќ гостуваше кај водителката на словеначката телевизија Весна Милек, во емисијата “Од близу“. Северина искрено ја отворила душата и меѓу другото се осврнала и на познатото порно видео снимано во 2004 година на јахта, со тогашниот нејзин партнер, бизнисменот Милан Лучиќ. Најголем страв имам од тоа...