Какви се плановите за Вашиот следен викенд? Ви предлагаме да одвоите едно попладне за да се дружите со Вашата креативност и да направите летен “makeover” на Вашата дневна соба. Без разлика дали ќе признаете или не, сите сакаме кога гостите ќе забележат некоја новост или ќе го пофалат нашиот...
Ви гарантираме дека веднаш ќе се заљубите во овие симпатични аксесоари. Станува збор за декоративни перници направени од текстил од Мали, кој е рачно изработен од памук. Текстилот го добива својот графички дезен така што на нему неколку пати се црта со кал, а потоа се остава да ферментира...
Кога преуредувањето на кујната е неодложно и покрај скромниот буџет, потрудете се да извлечете максимум од расположливите средства. Било да изработувате нова кујна по мера или да купувате готови елементи, придржувајте се до трите едноставни трикови што гарантираат добар резултат 1 Комбинација на елементите Комбинирајте отворени и затворени ѕидни...
Презафатените љубители на градинарството, како и оние што немаат среќа да имаат сопствен двор, секогаш ќе најдат начин да посадат билка, да ја негуваат и да уживаат во набљудувањето на нејзиното растење. Микроградини: за презафатени и урбани е оригинален текст на Убавина и здравје
Домот за секого од нас е извор на сигурност и, ако е уреден онака како што ни се допаѓа, претставува вистинска мала оаза на уживање и слобода. Меѓутоа, токму поради тоа што е многу лесно опуштањето во сопственото царство, во него се случуваат и несреќи, кои понекогаш може да...
Планирате да го уредите вашиот ентериер во кој сакате да додадете доза на елеганција? Со следните шест совети и скромен буџет, тоа можете и да го направите, а еве што советува дизајнерката Шерил Ејсен… Три е магичниот број  Шерил советува да ја украсите вашата омилена просторија со три уметнички...
Црна и бела боја, жолта и сина, сива и речиси секоја друга нијанса … Во светот на палетите постојат комбинации кои се секогаш сигурна опција. Секако, тие заслужено ја носат титулата на безвременски и вечни класици, но тоа не значи дека не треба да експериментирате во изгледот на вашиот...
Во некои домови едноставно владее негативна енергија. Негативната енергија не зависи од нас самите, но постојат неколку едноставни начини како да се ослободите од истата. Сведете го нередот на минимум Работите како што се старите списанија или валканата облека можат да ја заробат негативната енергија во вашиот дом. Затоа...
Дизајнерката од Милано, Селена Конфалониери, неидамна претставила трио од нови тапети, за италијанскиот бренд „Wall&deco“. Како дел од нивната колекција – Contemporary Cоlleciton 2019, која официјално е лансирана за време на „Maison & Objet“, овие дизајни се впечатливи, но не премногу, а поседуваат интересни дезени, кои ќе ве наведат...
Дворот и терасата за време на летниот период како дополнителни простории, а без големо вложување и луксуз, но со малку напор, може да се претворат во “рај на земјата” во кој ќе го поминувате поголемиот дел од времето. Без разлика дали имате мал или голем двор, време е да...