Серена Вилијамс се најде на насловната страница на августовското издание на Harper’s Bazaar. 37-годишната тенисерка смело позираше во златни креации за фотографиите кои не се обработувани во Фотошоп. За списанието, Вилијамс објави и есеј во кој зборува за скандалот во финалето на УС Опен минатата година. Таа објаснува дека не можела да пронајде...
Меланија Трамп го придружуваше Доналд на церемонија во Вашингтон по повод Денот на независноста на САД. 49-годишната прва дама на САД пленеше со елеганција и префинетост во креација од Каролина Ерера. Во својот стајлинг, Меланија додаде розови обувки од нејзиниот омилен дизајнер Кристијан Лобутин.   The post Меланија Трамп е...
Алесандра Амбросио уживаше на плажа во Порто Алегре, Бразил, со сестра си Алини и својата најдобра пријателка Жизел. 38-годишниот модел, кој до 2017 година ги носеше ангелските крилја на Victoria’s Secret, го покажа своето фит тело во црни бикини.   The post Алесандра Амбросио во бикини на плажа...
Селин Дион деновиве врти многу објективи и погледи кон себе во Париз. Со необичните модни комбинации, музичката дива привлекува големо внимание во Градот на љубовта и светлината. 51-годишната ѕвезда беше фотографирана на неколку ревии и пред нејзиниот хотел, а во сите наврати носеше креации со екстравагантен елемент. Освен што многумина го...
Криси Тиген присуствуваше на премиерата на шоуто за комедијанти „Bring the Funny“, во кое е дел од судиите. 33-годишниот модел се појави на свечениот настан во црвено од глава до пети. Необичната креацијата која Криси ја носеше е спој од сако и фустанче на врзување. Во својот стајлинг, популарната сопруга на...
Кити Спенсер беше гостинка на забава во галеријата „Серпентајн“, која се наоѓа во градините на Кенсингтонската палата. На свеченоста, 28-годишната внука на принцезата Дијана се појави во елегантна бела креација со наметка. Нежниот фустан, кој доаѓа од модната куќа Алберта Ферети, познатиот модел го надополни со луксузен накит од Bulgari. The...
Ева Лонгорија и малиот Сантијаго се неразделни. Откако стана мајка, 44-годишната актерка секаде го носи со себе малото синче, без разлика дали станува збор за патувања или работни обврски. Ѕвездата од серијата „Очајни домаќинки“ сними фотосесија за „Parents“ со Сантијаго, кој овој месец наполни една година. Таа со широка насмевка...
Ким Кардашијан објави дека пушта во продажба облека, кој го носи името „Кимоно“, на кое работи од минатата година, но сонува да ја создаде цели 15. Идејата за оваа долна облека е да ги нагласи женските облини и да инспирира самодоверба на секоја дама која избира да носи фустан или...
Наоми Кемпбел беше прогласена за модна икона на настан во хотел „Риц“ во Лондон, пренесе „Франс прес“, повикувајќи се на Британскиот моден совет. Титулата е признание за исклучителниот придонес кон модната индустрија, како и за филантропските активности на светски познатата манекенка. 49-годишната Кембел, нарекувана „Црниот Пантер“, ќе биде наградена на...
Меланија Трамп му се придружи на Доналд на политички настан во Орландо. Првата дама на САД беше магнет за погледи со жолтиот стајлинг. 49-годишниот поранешен модел носеше комбинезон од Ралф Лорен кој чини 2.790 долари и жолти салонки.   The post Меланија Трамп во жолт комбинезон appeared first on Zazabava.com.